Початок -> Відділ науково-освітньої роботи -> Музичні програми







Усі заходи



Творчі програми



У нашій вітальні:

Для наймолодших відвідувачів нашого музею (діти дошкільного віку з 4 до 10 років):
"Музейна педагогіка"



"Я буду художником" Щорічний фестиваль моновистав за листами К. В. Білокур



Клуб шанувальників творчості народної художниці України Катерини Василівни Білокур



"Мистецькі чаювання" - проект відділу науково-освітньої роботи музею українського народного декоративного мистецтва та "Ahmad Tea London"






Музейні концерти

      З радістю повідомляємо про відновлення нашої улюбленої програми – «Музейні концерти». Отож, друзі, слідкуйте за інформацією на нашому сайті! Двічі на місяць, у вихідний, є прекрасна можливість насолодитися фольклорним співом, українськими народними мелодіями та танцями, сучасною авторською, академічною музикою та музикою народів світу.

      З успіхом відбулися виступи:

      19 лютого - гурту автентичного співу «Царина» з програмою «Колодія» в рамках музейної акції «Зиму проводжати – весну закликати» з іграми, веснянками та оповідями про українські особливості святкування Масниці.

      5 березня - гурту автентичного співу «Многая лєта» (керівник Ганна Коропніченко) з програмою прекрасного багатоголосого співу та весняних ігр.

      13 березня – концерт кельтської музики від гурту «Рун». Веселі грайливі мелодії зарядили гарним настроєм та бадьорістю на весь тиждень!

      Далі плануємо:

      - Вечір музичної імпровізації на теми Близького Сходу від гурту «Діти Сяючої Землі». На вечір будуть запрошені східні танцівниціJ

      - Гурт автентичного співу «Кросна» з унікальним поліським багатоголоссям, зворушливими рогулейками та віртуозним сопілкарем Максимом Бережнюком.

      - Концерт-лекція про загадковий музичний інструмент – варган та його музичні особливості у різних народів світу. З нами буде гурт «Баскери».

      - Концерт-лекція про жінок-лірниць в Україні від етномузиколога Наталії Сербіної.

      - Концерт гурту автентичного співу «Стріла». Учасники гурту розкажуть про історію перетворення української пісні.

      - Театр «Алентрада» з виставою XVII століття.

      Дати будуть уточнюватись, отож слідкуйте за анонсами!

      


Гостини в ясновельможного панства

Концерт-лекція

      11 червня о 16:00 театр історичного танцю «Al’entrada» та Національний музей українського народного декоративного мистецтва запрошують глядачів завітати на гостину до музею і разом з організаторами дійства зануритися в світ старовинного танцю, пісні, інструментальної музики й чарівних костюмів.

       «Гостини в ясновельможного панства» – це концерт-лекція, що познайомить глядачів з культурою шляхти XVII ст. та епохою, яка отримала назву – «Доба Сарматизму». Це час зростання освіченості й національної свідомості українців, доба розвитку мистецтв і пошуку ідеалів. Саме в цей час складаються легенди про благородних панянок і відважних лицарів, про шляхетську честь та козацьку доблесть.

      Послухати сарматські легенди, дізнатися про особливості шляхетного строю, народження українського театру, цікавинки про музичне та декоративно-прикладне мистецтво запрошують вас актори театру історичного танцю «Al’entrada». У їхньому виконанні будуть представлені реконструкції старовинних українських та європейських танців, лірична поезія того героїчного часу та шляхетні строї, пошиті власноруч.

      Під час концерту прозвучить європейська ранньобарокова музика у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів Олександра Макаренка та Сергія Вілки, а також старовинні українські канти, виконані Ясею Прокопчук.

      Створювати атмосферу старовинного українського маєтку допоможуть експонати Музею, підготовані спеціально до заходу.

      «Гостини в ясновельможного панства» належить до серії заходів під загальною назвою Студії вишуканих мистецтв, що мають на меті знайомити глядачів зі старовинним мистецтвом світу. Ініціатором заходу став театр історичного танцю «Al’entrada» (Алєнтрада) www.alentrada.org.ua , який займається дослідженням, відтворенням та інтерпретацією історичного танцю, старовинного співу, театру та костюму різних історичних епох.

Національний музей українського народного декоративного мистецтва,
вул.Лаврська, 5, корп.29

11 червня 2011 року

Початок о 16:00

Благодійний внесок від 30 грн

      


Музика кельтських народів від гурту «Рун»

      «Рун» – з ірландської:таємниця; в зверненні «a rún» – коханий, кохана. Пишеться саме так, як тут: з рисочкою над літерою "u". Хоча як це писали стародавні кельти, коли їхні племена у п'ятому столітті до нашої ери володіли більшою частиною сучасної Європи - невідомо. Точніше, відомо, що ніяк не писали, бо були неписьменні. Може, саме через це їх мови почалали згодом забуватися, і в наш час продовжують живе існування лише на Британських островах, куди кельти відступили під тиском Римської імперії.

      Але в усних переказах збереглися дивовижні й загадкові кельтські міфи: Тристан та Ізольда, легенди про короля Артура, чашу Грааль та благородного лицаря Ланцелота походять саме з кельтської міфології. Так само досі не забулися і музичні традиції, якими в останній час, досить несподівано, почали захоплюватися далеко за межами Ірландії, Шотландії та Уельса. Так виник "кельтський фолк" - досить різні за характером обробки сучасними музикантами музики кельтських народів.

      Київський фолк-гурт «Рун», виступ якого відбувся в Великому залі Музею 13 березня 2011 року, досліджує та виконує традиційну музику ірландців, шотландців та інших народів кельтського походження. Гурт був заcнований у 2001 році, має у творчому доробку 3 студійних альбоми.

      

Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.

      Мета гурту – зламати стереотип щодо нецікавості і одноманітності народної музики; розвинути інтерес слухачів до фольклору.

      В репертуарі колективу – жваві народні танці (ріли і джиги, хорнпайпи і флінги, вальси і польки), повільні аери стародавніх бардів; запальні мунейри іспанської Галісії; музика ірландських пагорбів, шотландських Highlands, українських Карпат. Це мелодії, які створюють гарний настрій, спонукають до танцю, дозволяють відпочити від сучасних буднів.

      

Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.

      Характерна особливість гурту – це прагнення до вивчення та відтворення автентичної манери виконання з використанням традиційних, рідкісних в Україні музичних інструментів. Зокрема, в «арсеналі» гурту, окрім космополітичних скрипки, гітари та мандоліни, є галісійські волинки-гайти, тін-вісли (ірландські «сопілки»), ірландська поперечна флейта, бузукі, боуран (ірландський барабан) та специфічний ірландський діатонічний кнопковий аккордеон.

Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.

Микола Іванов
Народився у м. Новояворівськ що на Львівщині. Професійний альтист, у 2005 році закінчив Національну музичну академію ім. Чайковського. Є патріаршим дзвонарем та хористом Володимирського кафедрального собору в Києві. Працює в оркестрі Національного радіо. Захоплюється фотографією. В "Rún" грає на альті, скрипці та мандоліні.

Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.

Сергій Каденко закінчив Київський Політехнічний Інститут. За фахом – інженер-математик. Аспірант Інституту Проблем Реєстрації Інформації НАНУ. Працює перекладачем з англійської та на англійську. Грав і грає – на клавішних, гітарі, флейті – музику різних стилів з різними колективами і без них. В "Rún" з січня 2007 року, грає на гітарі та клавішах

Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.

Анастасія Кандиріна
За спеціальністю - архітектор. В "Rún" з жовтня 2005 року і грає на скрипці іальті. Також займається українським народним співом.

Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.

Андрій Яковенко
Закінчив Київський національнийо університет ім. Шевченка, кафедра квантової теорії поля. В "Rún" з 2004 року, співає і грає на бузукі та гітарі.

      

      Окрім традиційної музики кельтів, музиканти гурту також захоплюються і власною, українською народною музичною культурою, виконуючи українську народну музику та експериментуючи з поєднанням різних культурних традицій.

       Більше дізнатися про гурт "Рун" та його найближчі виступи можна на сайті www.run.in.ua.


Духові музичні інструменти: крізь час та простір

Лекція - концерт
22 березня 2009 р., 16.00

     22.03.09. о 16.00. у приміщенні Музею українського народного декоративного мистецтва відбулася лекція-концерт «Створення та еволюція духових музичних інструментів» з циклу «Духові музичні інструменти: крізь час та простір».

     Цикл розділений на три частини. Предметом дослідження організаторів першого лекторію є об’єктивний процес виникнення і розвитку музичних інструментів без персоналізації досягнень окремих винахідників і музикантів. Історія розвитку музики розглядатиметься під незвичним кутом, включаючи особистий досвід учасників лекції. Завдяки знайомству з багатством духових інструментів відвідувачі отримають унікальну можливість мандрувати у часі просторі різними регіонами світу.

     

Програма лекції:

     I. Відділення

     1. Спів

     2. Вступ (Розповідь про причини появи та розвитку духових музичних інструментів). Демонстрація аерофонів, манків.

     3. Окаріни     а) лабіальна-діагональна(сянь, шивайя)

                б) лабіальна-поперечна

                в) свисткова

     4. Діагональні флейти (флояра)

     5. Пан-флейти (най)

     6. Поперечні флейти     а)траверс,

                б) сучасна металева флейта

     7. Продольні флейти     а) сякухаті

                б) кена

                в) сопілка

                г) блок-флейта

     8. Орган (запис)

     IІ. Відділення

     1. Амбушюрні     а) труба

                б) цинк

                в) валторна

                г) тромбон

     2. Однотростєві     а) народний кларнет

                б) подвійний кларнет

           vв) волинка

                г) кларнет сучасний

                д) саксофон

     

     3. Язичкові     а) варган

                б) губна гармошка

                в) акордеон

     

     4. Двухтростеві     а) кромхорн

                б) гобой

                в) фагот

                г) дудук

     

     5. Знайомство з учасниками лекції-концерту. Спілкування зі слухачами.

     

     У заході взяли участь музиканти та майстри з виготовлення музичних інструментів: Карюк Максим, Ярослав Камінський, Вячеслав Віфлянцев, Казьмін Сергій та інші.

     

ПРЕС РЕЛІЗ СПІЛЬНОГО КОНЦЕРТУ „Musica Radicum” та гурту „Бурдон”

     31 січня 2008 р. у приміщенні Музею українського народного декоративного мистецтва вул. Січневого повстання,21 відбудеться спільний концерт львівського фолькбенду „Бурдон” та пітерського гурту „Musica Radicum”.

     Якщо „Бурдон” вже є визнаною зіркою в колах шанувальників етніки, то „Musica Radicum” виступає в Києві вперше, однак в Україні вони вже мали кілька аншлагових івентів у Львові та Кам‘янці-Подільському.

     Спільний виступ колективів репрезентує широку палітру етнічної музики від раннього середньовіччя до барокової доби, від Ла-Маншу до Карпатських гір. У етно-шоу будуть задіяні давні інструменти, які виготовляють самі учасники команд: волинки, арфи, ліри, бузукі, дарбуки, табли, екзотичні духові.

     

     З преси:

     

     Про „Musica Radicum”

     

     „Musica Radicum (Санкт-Петербург) - один из самых интересных в настоящее время коллективов, экспериментирующих в области фолк-музыки. Их творчество часто сравнивают с ранней деятельностью "In Extremo", и, действительно, сходство есть, однако музыкальная программа Musica Radicum намного разнообразнее. Объединяющей стала идея исполнения музыки средневековья, эпохи перехода от темного язычества к свету цивилизованного христианства. Смешивая музыкальные традиции разных народов, ансамбль стремится к единому источнику вдохновения, который питал творческих людей всех времен и континентов. То, что делают музыканты MUSICA RADICUM - подношение первозданным стихиям, хмельному Бахусу и Чистой Деве Марии, воинственному Марсу и умиротворенному Jah. MUSICA RADICUM появилась в 1999 году. Основной состав состоит из четырёх человек, но нередко приглашаются и другие музыканты. До встречи друг с другом, каждый из участников играл в других музыкальных коллективах.”

     http://www.veresk.ru/prn.php?id=1027&f=lenta

     

     Про „Бурдон”

     

     „Львівський фольк бенд, створений у 2002 році, виконує музику iнспiровану переважно схiдно-європейським і, зокрема, карпатським фольклором, проте джерела його натхнень знаходяться на теренах мало не цiлої Європи, від Скандинавiї до Балканiв. Задля кращого вiдтворення давнього та живого звучання етнiчної музики, гурт використовує народнi iнструменти, часто досить незвичнi, як от давня фiделя, балканська бузукi і тапан, українська ліра колісна, схiдна дарабука тощо. Та попри фольклорні впливи музиканти домагаються сучасного, свiжого трактування традицiйної музики, не претендуючи на автентичну вiдповідність матерiалу.”

     http://burdon.lviv.ua/pro.html

  Content-type: text/html CGI Error

CGI Error

Cannot open file 'msid_DB': No such file or directory


 

На початок



Наші координати: 01015, Київ, вул. Лаврська, 5, корпус 29,
Національний музей українського народного декоративного мистецтва;
e-mail: novmuz@ukr.net
Їхати від ст.м. “Арсенальна” трол. №38, авт №24 до зупинки “Києво-Печерський заповідник”

Музей працює з 10-00 до 18-00
Каса працює з 10-00 до 17-00
Вихідний день – вівторок
Перший понеділок місяця – день відкритих дверей





 




Початок -> Відділ науково-освітньої роботи -> Музичні програми


© 2011 Національний музей українського народного декоративного мистецтва: Усі права захищені