Національний музей українського народного декоративного мистецтва представляє виставку творів сучасних художників Закарпаття «Карпатська тайстра», яка організована за підтримки Управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації. На ній експонуються твори заслужених художників України В’ячеслава Віньковського, Петра Матла, лауреатів обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі Василя Тимка, Марії Матіко, викладачів Закарпатського художнього інституту Мирослави Росул, Михайла Ходанича, Наталії Попової, Ольги Лукач.
Вперше за останні двадцять років відвідувачі музею можуть ознайомитися з самобутнім творчим доробком художників і багатством декоративного мистецтва окремо взятого регіону – Закарпаття. В експозиції представлені твори кераміки, художньої обробки дерева, гарячої емалі, художнього текстилю (батик, гобелен).
Кожен з художників, чиї роботи показані на виставці, є яскравою особистістю і заслуговує на окрему персональну виставку. Працюючи в різних техніках, закарпатські митці торкаються вічних тем любові, віри, надії, людських взаємовідносин і в залежності від матеріалу вирішують їх по-своєму. Всі вони вкладають у свої твори ідеї доброти, поваги, звернення до глибинного «Я», ставлення людей до самих себе та оточуючих. Митці намагаються визначити місце людини в світі засобами сучасного мистецтва.
Кераміка представлена на виставці такими відомими художниками як В’ячеслав Віньковський, Мирослава Росул, які є учасниками багатьох виставок (їх твори також неодноразово експонувалися в музеї), а також роботами Нати Попової, Ярослава Борецького та Наталії Борецької-Грабар.
Василь Тимко працює в галузі живопису, малої пластики, гарячої емалі, художнього скла. У 2009 р. він був учасником Першого міжнародного фестивалю емалей в Україні (Національний музей українського народного декоративного мистецтва, м. Київ). На виставці експонуються його вітражі та гарячі емалі.
Ольга Лукач представляє на виставці фрагменти декількох серій робіт різних років, виконаних в техніці холодного батику.
Вперше в музеї експонуються твори таких художників як Петро Матл та Михайло Ходанич. Петро Матл – скульптор-монументаліст, лауреат багатьох міжнародних симпозіумів представляє свою дерев’яну скульптуру. Молодий художник Михайло Ходанич також працює в галузі дерев’яної скульптури. Вдало використовуючи особливості даного матеріалу та звертаючись до сучасності, розфарбовуючи скульптури в яскраві кольори, художник надає такому традиційному виду мистецтва новітнього подиху, що іноді викликає неоднозначну реакцію у глядачів.
Робота виставки буде тривати до 14 травня 2010 р.
Ольга Новодережкіна
З 1985 по 1988 рр. працював викладачем художньої кераміки в Мукачівській гімназії.
З 1999 р. – член Національної спілки художників України
З 1995 р. – член Об’єднання угорських художників Закарпаття ім. Імре Рейвеса
В’ячеслав Іванович Віньковський народився у 1950 р. в с. Маниківці, Михайлівського району, Хмельницької області;
Закінчив у 1976 р. Ужгородське училище прикладного мистецтва, а у 1981 р. - Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв)
Член Національної спілки художників України з 1993 р.
Заслужений художник України (2009 р.).
Твори експонувалися на багатьох виставках в Україні та за її межами.
 |

|
 |
Михайло Ходанич
Михайло Петрович Ходанич народився 1981 р. в м. Ужгороді. Навчався в Ужгородському коледжі мистецтв ім. А. Ерделі на відділенні художньої обробки дерева. У 2004 р. завершив навчання в Львівській національній академії мистецтв.
З 2004р. працює викладачем Закарпатського художнього інституту та Ужгородського коледжу мистецтв
ім. А. Ерделі.
Як художник працює в галузі дерев’яної станкової пластики, декоративного сакрального різьблення, станкової графіки, живопису.
Учасник обласних, республіканських, міжнародних виставок.
|
 |

|
 |

|  |

|
Ярослав Борецький. Декоративні панно. порцеляна |
Фрагменти експозиції
Під час відкриття виставки
|
 |
Великолепная выставка! Прекрасные, яркие, красочные работы Лукач Ольги, невероятно изобретательные по форме работы Тимко Василя. Работы Наты Поповой потрясли своей удивительной многозначительностью,искрящимся юмором,невероятной сложностью исполнения при кажущейся простоте ее работ. Хочется подолгу рассматривать ее работы, разгадывать замысел художника, вкладывать свои фантазии в ее работы- простор для этого необъятен! Больших творческих удач и успехов желаю Нате Поповой! И всему вашему музею талантливых работ ее и других авторов. Петрова
|
 |
|