Початок ->Виставки ->Леонід Богинський


Леонід Богинський
Художня кераміка

Персональна виставка.

Пошук

Усі представлені виставки

« »

Музей українського народного декоративного мистецтва презентує другу в своїх стінах персональну виставку члена Національної спілки художників України Леоніда Богинського. Від першої виставки минуло понад 10 років, і майстер, як це буває зі справжніми митцями, набрав сили, масштабу, нових барв. Як добре витримане вино – з віком стає багатше.

Леонід Богинський – віртуозний гончар, майстерним рукам якого підкоряється будь-яка традиційна форма. У 1974 році після закінчення відділення кераміки Львівського інституту декоративно-прикладного мистецтва він стажувався у найкращих опішненських майстрів кераміки заводу “Художній керамік” на Полтавщині. Засвоївши ази народного досвіду, талановитий художник створив особисту пластичну мову, свій стиль, притаманний лише йому.

Для Л.Богинського традиційні форми народної кераміки є універсальним засобом передачі сучасних художніх ідей. Так, монументальна макітра у художника – велике філософське узагальнення: це і образ стражденної української землі, і серце Батьківщини, і ковчег, що береже силу та душу народу. Варіації макітри без дна - давньогрецький образ бездонної посудини – символ марного існування та даремної праці.
Пласт декоративний «В інтер'єрі.». 1990-ті Пласт декоративний «Передчуття весни ». 1990-ті Пласт декоративний «Зима». 1990-ті

Керамічним пластам творця притаманний драматичний характер: через абстракцію та умовність розпису автор передає своє бачення трагічності буття, уявлення про любов і страждання, муку, радість та трагізм людських стосунків.
« » « »

На виставці представлені роботи художника різних років – ранні твори 1970-х років (опішненський період), 1980-90 років ( з них 20 робіт зберігаються в МУНДМ) та створені в останні роки.
« » « »

Суперечність, неспокій, трагізм, що переживає суспільство на зламі тисячоліть втілюються у своєрідні форми сучасного мистецтва. Л.Ф.Богинський - один із найяскравіших його представників. Художник виділяється своєрідною пластичною манерою, своїми мовою та мистецьким почерком, чітко означеною життєвою позицією, великим творчим потенціалом.

Неспокійний майстер завжди у пошуках нових образів і форм. Удачі та наснаги, Вам, Майстре !

« »

1984 – Диплом IX Міжнародного Бієнале художньої кераміки м. Вальорис
1986 – член Національної спілки художників України
1984, 1986, 1988, 1989 – учасник Всеукраїнських симпозіумів “Седнів”
1985, 1987, 1989 – учасник Міжнародного симпозіуму художньої кераміки “Дзінтарі” (Латвія)
1997, 1998, 2000 – учасник Всеукраїнського симпозіуму садово-паркової кераміки
1990 – керівник Міжнародного симпозіуму художньої кераміки “Дзінтарі”
1999 – Перша премія на III Всеукраїнському конкурсі садово-паркової кераміки
1974 – 1990 – учасник Всесоюзних та Республіканських виставок 1991 – 2000 – виставки в Австрії, Швеції, Німеччини, Польщі
2002 – учасник Міжнародного симпозіуму “Болеславець” (Польща)

Роботи зберігаються:
Музей українського народного декоративного мистецтва
Хмельницький художній музей
Сумський художній музей

Ірина Бекетова


 

На початок

Початок ->Виставки ->Леонід Богинський


© 2006 Музей українського народного декоративного мистецтва: Умови використання матеріалів