Національний музей українського народного декоративного мистецтва - домашня сторінка

Наукова діяльність

Конференції

  

 

Початок ->Наукова діяльність ->КонференціїІнші сторінки
розділу
"Наукова діяльність"Музейні виданняЗбірники наукових працьВидання та публікації наукових співробітників музею (2000 – 2012)


Інформація про Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Музейні старожитності: колекції, імена, долі», присвячену 120-річчю колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва
(НМУНДМ, 14 - 15 листопада 2019 року.)Інформація про Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Музейні читання пам'яті М.Біляшівського та Д.Щербаківського» (НМУНДМ, 16 - 17 листопада 2017 року.)


Інформація про Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Фундатори музейних колекцій та реалії сучасного етапу розвитку музейної справи» (НМУНДМ, 14 грудня 2012 року.)


Інформація про наукову конференцію «Катерина Білокур. Мистецтво та образ крізь призму часу» (НМУНДМ, 3 грудня 2010 року.)


Інформація про Всеукраїнську науково-практичну конференцію „Музейні колекції: історія, дослідження, атрибуція” (МУНДМ, 14-15 листопада 2008 року.)


Інформація про Міжнародну науково-практичну конференцію „Народний костюм як виразник національної ідентичності” (МУНДМ, 17-18 листопада 2006 р.) 

«Музейні старожитності: колекції, імена, долі»

Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена 120-річчю колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва
(НМУНДМ, 14 - 15 листопада 2019 року.)

 

 

     14 - 15 листопада 2019 року у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбулася Всеукраїнська науково-практична конференції „Музейні старожитності: колекції, імена, долі”, присвяченої 120-річчю колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

 

 Метою конференції було залучення науковців, дослідників мистецтва до всебічного вивчення музейних колекцій і шляхів їх комплектування, до наукового опрацювання як окремих музейних предметів, так і певних груп пам’яток, до проблем атрибуції та реставрації творів.

 

 Основні тематичні напрямки роботи конференції:

 - роль і місце музеїв у ХХІ столітті: проблеми та перспективи;

 - збереження, комплектування, наукове опрацювання, реставрація та популяризація музейних збірок;

 - роль визначних особистостей в розвитку музейної галузі, збиранні і дослідженні пам’яток мистецтва та культури;

 - шляхи становлення та комплектування музейних збірок;

 - нові форми науково-освітньої діяльності музеїв на сучасному етапі.

     

 ЗАВАНТАЖИТИ ПРОГРАМУ КОНФЕРЕНЦІЇ
Музейні читання пам'яті М.Біляшівського та Д.Щербаківського


Всеукраїнська науково-практична конференція
16 - 17 листопада 2017 року.


16 - 17 листопада 2017 року у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва з нагоди 150-річчя від дня народження М.Ф. Біляшівського та 140-річчя від дня народження Д.М. Щербаківського відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Музейні читання пам’яті М. Біляшівського і Д. Щербаківського».
Основні тематичні напрямки роботи конференції: - М.Ф. Біляшівський і Д.М. Щербаківський – видатні діячі музейної справи; - життя та діяльність відомих збирачів, дослідників, колекціонерів – фундаторів музейних колекцій; - роль визначних особистостей в розвитку музейної галузі, збиранні дослідженні пам’яток мистецтва та культури; - шляхи становлення та комплектування музейних збірок; - вивчення музейних колекцій: каталогізація, атрибуція, реставрація; - проблеми та нові тенденції музейних експозицій; - інноваційні принципи в організації діяльності музеїв: мультимедійні технології, менеджмент і маркетинг; - нові підходи до форм і методів роботи з різними категоріями відвідувачів.

 

 Завантажити програму конференції
«Фундатори музейних колекцій та реалії сучасного етапу розвитку музейної справи»


Всеукраїнська науково-практична конференція (до 145-річчя від дня народження М.Ф. Біляшівського та 135-річчя від дня народження Д.М. Щербаківського)
14 грудня 2012 року.


14 грудня 2012 р. у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Фундатори музейних колекцій та реалії сучасного етапу розвитку музейної справи», присвячена 145-річчя від дня народження М.Ф. Біляшівського та 135-річчя від дня народження Д.М. Щербаківського – видатних українських вчених і музейників. У конференції взяли участь 75 доповідачів з багатьох міст України.

У рамках конференції відбулася презентація виставки килимів XVIII – XIX ст., які надійшли до колекції музею з експедицій, здійснених М. Ф. Біляшівським і Д.М. Щербаківським у 1902 – 1917 рр. по Київській, Полтавській, Чернігівській, Подільській, Волинській губерній, по Галичині та Буковині.

Перше інформаційне повідомлення

Програма конференції

Розширений звіт


«Катерина Білокур. Мистецтво та образ крізь призму часу»


Наукова конференція ( до 110-ї річниці від дня народження народного художника України К. В. Білокур)
НМУНДМ, 3 грудня 2010 року.


3 грудня 2010 р. у музеї відбулась наукова конференція до 110-ї річниці від дня народження К. В. Білокур. У роботі конференції взяли участь представники музеїв, науково-дослідних інститутів, вищих навчальних закладів, бібліотек Києва, Житомира, Переяслава-Хмельницького, Яготина, а також м. Калуги (Росія).

Перше інформаційне повідомлення

Програма конференції

Розширений звіт


Музейні колекції: історія, дослідження, атрибуція


Всеукраїнська науково-практична конференція
МУНДМ, 14-15 листопада 2008 року.


14-15 листопада 2008 року в Музеї проходила Міжнародна науково-практична конференція Музейні колекції: історія, дослідження, атрибуція.

Метою конференції ставилося залучення музейних працівників, науковців, дослідників мистецтва до всебічного вивчення музейних колекцій і шляхів їх комплектування, до наукового опрацювання як окремих музейних предметів, так і певних груп пам’яток, до проведення атрибуції творів.

У рамках конференції відбулися:
-

ознайомлення з виставкою творів Г. Собачко-Шостак (декоративний розпис) – до 125-річчя від дня народження;

-

дефіле „Український народний костюм ХІХ–ХХ століть”;

-

ознайомлення з колекцією музею.

Перше інформаційне повідомлення

Програма конференції

Розширений звіт


Народний костюм як виразник національної ідентичності


Міжнародна науково-практична конференція
МУНДМ, 17-18 листопада 2006 року.


Основні тематичні напрямки роботи конференції:

- традиційний костюм як відображення етнічної приналежності;
- способи одягання народного вбрання;
- художньо-стильові особливості в системі декоративного оздоблення народних строїв;
- спільні риси та відмінності в предметах одягу різних народів, їх взаємовпливи;
- обрядові функції традиційного вбрання;
- символіка народного костюма;
- традиційні техніки оздоблення та способи виготовлення окремих складових вбрання;
- музейні та приватні колекції: опрацювання та дослідження;
- використання традицій у сучасному дизайн-проектуванні.

Програма конференції

Резолюція конференції


 
 
Початок ->Наукова діяльність ->Конференції


© 2012 - 2013 Національний музей українського народного декоративного мистецтва: Усі права захищені