Початок ->"Богданівка"


Пошук

Всі репортажі:Подорож до Богданівки

     Напередодні дня святої великомучениці Катерини колектив музею відвідав гостинну Богданівку – невеличке село Яготинського району Київської області, що зажило великої слави як батьківщина відомої світові народної художниці України Катерини Василівни Білокур.

     Богданівці свято шанують пам’ять своєї видатної землячки. Ось і цього року підготували широку програму урочистостей з нагоди 107-ї річниці від дня народження Катерини Василівни та 30-річчя діяльності меморіального музею-садиби художниці.


Катерина Білокур. Хата в Богданівці. 1955.     Теплом і затишком зустріла численних гостей чепурна хатина. Музейні працівники з великою шаною зберігають речі, до яких колись доторкалась рука геніальної художниці. Все тут наповнене її духом – і недописана картина на мольберті, і власноруч виготовлені пензлики на столі у майстерні, і зворушливі “Горобчики” на стіні, на перший погляд так не схожі на інші роботи автора.

Горобчики. Кін. 1940-х р.р. Полотно, олія.

Інтер'єр майстерні.

Інтер'єр кімнати.

     Багато теплих слів було сказано у цей день. Вшанувати пам’ять Катерини Білокур приїхали музейники, численні поціновувачі її творчості, прийшла богданівська молодь. На урочистостях були присутні представники місцевої влади і меценати, зусиллями яких за останні півтора роки проведено цілий ряд заходів по покращенню благоустрою музею-садиби.

     Приємно вразило, що у видатної художниці є немало талановитих послідовників. У фойє місцевого будинку культури до уваги відвідувачів розгорнулась виставка робіт переможців конкурсу малюнка “Квіти – діти мої”, у якому взяли участь школярі декількох сіл району. Роботи юних художників здивували широким творчим діапазоном і подекуди справжньою професійною майстерністю.

     Урочистості завершувалися концертною програмою, в ході якої щасливі призери конкурсу отримали свої нагороди, а глядачі мали змогу подивитися виступи місцевих художніх колективів, прослухати моновиставу за листами Катерини Білокур.

     Великою любов’ю було пройняте все, що відбувалось цього дня. Це ще раз засвідчує, що український народ пам’ятає і шанує свої таланти. А щедра богданівська земля дала світові невмирущий геній Катерини Білокур, чиї роботи залишаться у віках, і, безперечно, у будь-який час знайдуть свого шанувальника.

Світлана Яценко


Content-type: text/html CGI Error

CGI Error

Cannot open file 'msid_DB': No such file or directory


 

На початок

Початок ->"Богданівка"


© 2007 Музей українського народного декоративного мистецтва. Умови використання матеріалів