Музей - головна
Полільська вишивка
Полільська вишивка

 
Віртуальна студія української вишивки

     Національний музей українського народного декоративного мистецтва, започатковуючи віртуальний проект «Музейна скринька», має сподівання на те, що він зацікавить і надихне до творчого пошуку численних шанувальників мистецтва української вишивки.

     До створення проекту нас спонукало щире людське бажання відтворювати у техніках вишивки давні українські орнаменти, які зберігають генний код нації. Світ вишивки передає філософію української душі через закони компонування орнаментальних форм, вибагливий декор, колористичне розмаїття, лірико-поетичні назви та сакрально-символічне значення мотивів. Автентичні народні орнаменти цінували та старанно зберігали наші пращури, передавали у спадок як скарб.

     Слід зауважити, що не рідко під назвою «українська вишивка» пропагується кітчева, антихудожня вишивка, яка не має нічого спільного з високохудожніми, високоестетичними взірцями традиційної української вишивки.

     Музейні збірки є зберігачами давніх вишиваних візерунків. Колекція Національного музею українського народного декоративного мистецтва нараховує понад 28 тисяч предметів вишивки з різних регіонів України. Ми спробуємо відкрити для Вас багатство цього світу. Всі, хто цікавиться вишиванням українських народних узорів, матимуть можливість ознайомитися з орнаментами та самостійно відтворити їх за наданими схемами.

     Пропонуємо до розгляду зразки української вишивки ХІХ – початку ХХ століть з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва. Вони складні, цікаві та оригінальні.

     Сподіваємося, що цей проект збагатить Ваші знання та допоможе втілити їх на практиці для своєї родини, дому, творчого доробку, а також стане приводом для відвідування нашого музею.

     Ми раді надати можливість кожному доторкнутися до таїни української вишивки.

 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва

© 2012. Дизайн: Валентина Тищенко, верстка: Геннадій Бекетов