Початок -> Виставки -> "Мої берегині"

"Мої берегині"

Виставка авторських робіт видатного митця
художньго ткацтва
Народного художника України

Сергія Григоровича Нечипоренко

Пошук

Усі представлені виставки

С.Г.Нечипоренко у МУНДМ

Художник, який опікується українським традиційним художнім ткацтвом майже 70 років. Студент Кролевецького художньо-промислового технікуму, а потім майстерні декоративних тканин Академії архітектури, де проходив навчання у легендарного С. Колоса. Далі ще й навчання у Всесоюзному інституті текстильної та легкої промисловості. Збирач народних традицій, дослідник стану розвитку народного мистецтва. Людина, яка, працюючи на посаді начальника відділу декоративного ткацтва і килимарства у системі Художпрому, значною мірою впливала на розвиток цього виду мистецтва.

Все це – про народного художника України, професора Сергія Григоровича Нечипоренка, який народився 1922 р. у с. Сензівка (Пролетарське) на славній ткацькими традиціями Чернігівщині. Своєю творчістю Сергій Григорович вніс багато нового в сучасне ручне декоративне ткацтво. Використовуючи художню спадщину минулого, створив нові тканини, і, що дуже важливо, навчив цьому багато поколінь студентів Київського інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука.

Нове слово сказав художник у традиційному плахтовому тканні. У зв’язку з тим, що плахта як жіночий поясний одяг вийшла з ужитку, С.Г. Нечипоренко шукав нових варіантів цієї тканини, черпаючи з багатої спадщини плахтового орнаменту. Застосовуючи у плахтових малюнках змішані техніки, перебірну і човникову, художник створив нові орнаментальні мотиви.

Вагомий внесок зробив С.Г. Нечипоренко і у розвиток рушникового мистецтва. У створених Сергієм Григоровичем рушниках –“Синьоока Волинь”, “Козаки”(за мотивами Житомирщини), “Полісся”, “Маруся Богуславка” та багатьох інших – відчувається висока майстерність і обдарованість художника. Вони різні за формами, композиціями, орнаментикою, декоративною і смисловою суттю, проте кожен вражає завершеністю композиції, красою і неповторністю.

Окремий напрямок творчості художника – тематичні панно за фольклорними, архітектурними мотивами, панно, присвячені видатним діячам української літератури, і цілий цикл, що має назву “Мої берегині”, який втаємничує глядача у світ прадавніх образів української культури.

Твори Сергія Григоровича мали щасливу долю на багатьох виставках, де вони незмінно знаходили численних шанувальників, приваблюючи як масову аудиторію, так і фахівців. Феномен творчості С.Г. Нечипоренка в тому, що у його особі щасливо поєднується індивідуальне бачення, талант і знання народних традицій, висока художність створених тканин. Протягом творчого життя художником розроблено більше 2000 композицій для художнього ткацтва. Його твори зберігаються у музеях України, Росії, Канади, ФРН . Все це стало підставою для нагородження С.Г. Нечипоренка орденом “За заслуги”.

С.Г.Нечипоренко є автором багатьох видань, присвячених художньому ткацтву, зокрема фундаментального видання “Декоративні тканини та килими України ”

На виставці, яка сьогодні пропонується до ласкавої уваги глядачів, представлені всі напрямки творчості Сергія Григоровича Нечипоренка: і рушники, і плахтові тканини, і декоративні панно. Важливо відзначити, що всі її експонати передаються художником у дарунок музею.



Ольга Єрмак

 

На початок


З експонатів виставки




Початок -> Виставки -> "Мої берегині"


© 2006 Музей українського народного декоративного мистецтва: Усі права захищені