Початок ->Допоміжні матеріали


Допомога

Пошук

Усі допоміжні матеріали



Навігація на сайті
Илюстрації
Пошук


Навігація на сайті

Сайт складається з основних та допоміжних розділів, доступ до яких здійснюється через меню, розташоване у верхній та нижній частинах кожної сторінки.

Основні розділи ("Колекція", "Виставки") починаються з оглядових сторінок, які містять список підрозділів. Щоб перейти до потрібного підрозділу, треба натиснути курсором миші на відповідний рядок списку. В свою чергу, підрозділи можуть складатися з одного чи кількох сторінок (документів), у відповідності до чого посилання на них мають такі позначки:

Підрозділ, що містить один документ;

Підрозділ, що містить кілька вкладених документів.

Для прискорення пересування у межах розділу ліва частина сторінки містить посилання на інші сторінки цього розділу. Наприклад, даний розділ, який називається "Допоміжні матеріали", містить посилання на сторінки "Як нас знайти", "Контакти", "Допомога", "Мапа сайту" та "Умови використання матеріалів". Зверніть увагу на те, що назва сторінки "Допомога" виділена іншим кольором. Це посилання наразі не активне, тому що Ви вже увійшли до даної сторінки.

Коли Ви увійшли до певного вкладеного документу, що містився у іншому документі, який, у свою чергу, входив до підрозділу якогось розділу, у вас може виникнути потреба пересунутися на один чи кілька кроків назад. Для пришвидшення такого повернення удовж ланцюжка вкладених сторінок (документів) цей маршрут відображається у лівому верхньому та нижньому кутках сторінки (на даній сторінці він складається лише з двох ланок: Початок ->Допоміжні матеріали). Натискаючи на потрібну ланку, Ви повернетеся на відповідну кількість кроків назад.

Існують посилання, призначені для прискорення пересування у межах окремої сторінки, які мають такі позначки:

Перейти нижче;

Перейти вище.

На даній сторінці це, наприклад, посилання "Навігація на сайті" та "На початок".

Крім цих елементів навігації, для переходів до інших сторінок (або до іншого місця на даній сторінці) можуть застосовуватися посилання (точніше, "гіперпосилання") безпосередньо у тексті або у будь-якому іншому місці. Це може бути слово або зображення. При наведенні на таке гіперпосилання курсора миші останній змінює свій вигляд (для більшості ВЕБ-браузерів він перетворюється на руку із вказівним пальцем). Якщо гіперпосилання має вигляд слова у тексті, воно, як правило, виділене кольором, а при наведенні на ньго курсора стає підкресленим (як, наприклад, посилання "На початок" наприкінці цього абзацу).


 

На початок


Ілюстрації

Більшість сторінок цього сайту містить ілюстративний матеріал. Його можна копіювати та зберігати на своєму комп'ютері (умови використання матеріалів цього сайту для публікації викладені на відповідній сторінці).

На більшості ВЕБ-браузерів для цього треба натиснути на потрібне зображення ПРАВОЮ клавішею миші. У меню, що відкриється, вибрати "скопировать рисунок как..." ( "save image as..."). Відкриється діалогове вікно, у якому треба вибрати папку для збереження малюнку, ввести ім'я відповідного файлу та натиснути кнопку "сохранить" ("save").

Якщо Ваш ВЕБ-браузер копіює малюнки інакше, зверніться до файла допомоги цього браузера.

Майже всі ілюстрації, розміщені на цьому сайті, мають збільшену версію підвищеної якості; при наведенні курсора на такі ілюстрації він змінює свій вигляд (слід зазначити, що збільшена версія зберігається у більшому за розміром файлі).

Щоб одержати такій збільшений малюнок, натисніть на потрібну ілюстрацію ЛІВОЮ клавишею миші . Збільшене зображення буде завантажене у окреме вікно браузера, звідки його можна буде скопіювати так, як було описано вище.

Примітка.   Окремі ілюстрації не мають збільшеної версії. Вони відрізняються тим, що при наведенні на такі ілюстрації курсора останній НЕ ЗМІНЮЄ свого вигляду.


 

На початок


Пошук

Сайт обладнаний системою пошуку, віконце (або "форма") якої знаходиться у лівій верхній частині кожної сторінки.

Щоб знайти сторінку, яка містить певне слово чи кілька слів, введіть ці слова у віконце з клавіатури (щоб активізувати віконце, спочанку треба натиснути у ньому курсором миші!), та натисніть кнопку "Знайти" (або "Пошук", або "OK" - на різних сторінках ця кнопка може мати різний напис). Можна також скористуватися клавішею "Enter" ("Ввод") клавіатури.

Відкриється вікно результатів пошуку, де будуть перераховані усі документи, що містять дане слово чи слова, а також короткий опис кожного документу та його рейтинг. Рейтинг вираховується в залежності від того, наскільки повно документ задовольняє критеріям пошуку. Місце документу у списку визначається його рейтингом.

Якщо Вас цікавлять лише документи, які містять УСІ вказані слова, поставте знак "+" безпосередньо перед такими словами (наприклад, +вишиванка). Якщо Вам потрібні документи, які НЕ містять певних слів, наберіть ці слова із знаком "-" безпосередньо перед ними.

Якщо Вас не задовольнили результати пошуку, Ви можете продовжити його з вікна результатів (воно також містить форму пошуку, причому останню можна переключати для пошуку, відповідно, усіх та деяких слів). Можна також спробувати пошук різних граматичних форм даного слова.

Щоб перейти до знайденої сторінки, натисніть на відповідне посилання у вікні результатів пошуку. Якщо пошук виявився безрезультатним, для повернення до інших сторінок сайту слід скористатися меню.

Зауваження.   Пошук ФРАЗ не підтримується.


 

На початок





Початок ->Допоміжні матеріали


© 2006 Музей українського народного декоративного мистецтва: Умови використання матеріалів