Початок ->Вбрання для "Manneken Pis"


Пошук

Всі нотатки:

«Україна соборна»
ІІІ Міжнародний симпозіум художньої кераміки
м. Слов’янськ, 1 – 17 червня 2010 р.


Подорож до Пархомівки


Подорож до Корсуня


дефіле «Український народний костюм кінця ХІХ – початку ХХ ст.»


34-й міжнародний симпозіум з емалі.
Кечкемет, 23 липня - 3 серпня 2008.


Міжнародний семінар музейників у рамках проекту “МАТРА/ Музеї України”.
м. Харків, 8 - 13 червня 2008


Фестиваль скульптури, кераміки та гончарства.
Румазьер-Лубер, Франція.
16-18 травня, 2008.


Виставка творів Марії Примаченко в Тбілісі


Виставка “Український народний костюм” в Астані


"Подорож до Богданівки"


"Качанівка - 2007"


Вбрання для "Manneken Pis"
Як музей долучився до старовинної традиції
Вбрання для “Manneken Pis”: як музей долучився до старовинної традиції


        Європейська асоціація українців виступила з ініціативою провести у столиці Європейського Союзу місті Брюсселі святкові заходи з нагоди Дня Незалежності України. Родзинкою цих заходів мало стати одягання символу Брюсселя – всесвітньо відомого „Manneken Pis” - в український національний одяг: реконструкцію костюма ХVІІ –ХVІІІ століть козацької доби. Традиція вбирання „Manneken Pis” у костюми відповідно до урочистих дат існує вже три століття, але Україна долучилася до неї вперше.

Manneken-Pis – це фонтанчик у вигляді 61-сантиметрової фігурки хлопчика, який пускає струминку. Скульптура встановлена в кутовій ніші на перетині двох вулиць в історичному центрі Брюсселя.
        Скульптура була створена у 1619 році франко-фламандським скульптором Жеромом Дюкенуа. Перший костюм «хлопчику» подарував курфюрст Баварії Максиміліан II Емануель у 1698 році. З того часу у «хлопчика» накопичилося близько 800 різних комплектів вбрання - від одягу Санта-Клауса до національних костюмів різних країн світу. Всі вони зберігаються у музеї міста Брюссель, розташованому у “Будинку Короля” – історичному палаці на знаменитій старовинній площі Гранд Пляс/Гроте Маркт.

        Музей українського народного декоративного мистецтва підтримав акцію та надав вичерпні консультації стосовно одягу козаків тих часів.

Художник-дизайнер Валентина Тищенко, завідувач сектору вишивки музею, створила реконструкцію костюма, який складається з лляної вишитої сорочки, шовкових шароварів, пояса, хутряної шапки, шкіряних чобітків, котрі називалися «сап’яновими», та шкіряної «калитки» (мішечка для грошей). Сорочка вишита білими нитками по білому полотну техніками вишивки: мережка «ляхівка», «ретязь», «лиштва», швом «позад голки». Краї сорочки оброблені «зубцюванням прутиком».

Крій цього одягу був спеціально пристосований до форм і розмірів пам’ятника. Після церемонії одягання вбрання було подароване муніципальній владі Брюсселя для розміщення в експозиції музею міста. Тепер щорічно на День незалежності України Manneken Pis вдягятиметься козаком! - див. календар вбирання Manneken Pis до урочистих дат 2008 року.


У церемонії взяли участь голова Правління Європейської Асоціації Українців Олексій Толкачов, ешевен (заступник бургомістра Брюсселя) Мохамед Уріагли, Президент Ордена друзів "Manneken Pis" Едмонд Ванденхауте та радник Посольства України в Брюсселі Всеволод Собко.


На урочистому прийомі в міській ратуші українській делегації було вручено почесний диплом, яким Орден друзів "Manneken Pis" відзначив Європейську Асоціацію Українців "за послуги, принесені брюссельським традиціям та фольклору". В ньому вказано: "Костюм 791". Європейська Асоціація Українців засвідчила грамотою подяку Валентині Тищенко "за значний внесок в організацію та проведення культурно-мистецької акції".

Як це було: фоторепортаж на "Четвертій Хвилі">>

"In petra exaltavit me..." - Трохи історії. >>

Ілюстрований календар вбирання Manneken Pis до урочистих дат 2008 р. (24/08 - український національний костюм) >> 

На початок

Початок ->Вбрання для "Manneken Pis"


© 2007 Музей українського народного декоративного мистецтва. Умови використання матеріалів