Початок ->"Софійська гончарня" ->Людмила Мєшкова


Пошук

Музейний проект "Софійська гончарня" передбачає:

- Регулярний випуск на музейному сайті публікацій, присвячених діяльності творчого осередку "Софійської гончарні".
(Лютий- червень 2007 р.)

Народні майстри та художники експериментальної майстерні:


- Виставку з фондової колекції робіт всіх митців майстерні.
Експонування оригінальних документів про діяльність творчого осередку.
(Червень 2007 р.)



- Організацію та проведення Вечора пам’яті за участю всіх художників, науковців, письменників, діячів культури, які безпосередньо спілкувалися з творчим осередком або працювали в ньому.
(Червень 2007 р.)



- Видання афіші та запрошень до Вечора пам’яті.
(Травень 2007 р.)



- Видання фотоальбому про творчий доробок художників експериментальної майстерні.
(Осінь 2007 р.)



Експериментальна майстерня.
Творчий осередок.
До 100-річчя Н.І.Федорової.



Людмила Мєшкова

Надеждой и верой душа укрепится,
Пока отгремит и утихнет гроза.
О Господи! Имя Твое да святится!
Пролейся от полного счастья слеза!

     (Лариса Чедія Мєшкова “Сестре Люсе”)

     Художник – це завжди посередник між Вічністю й людиною, йому дано відчувати і знати більше, він долучений до таїнства на ім’я “мистецтво”. Але ж і відповідальність у митця перед Богом і людьми подвійна – кому більше дано – на тому і тягар важчий. Саме такою долученою до краси і світу істини, до величі земної краси і нескінченності Всесвіту стала відома художниця Людмила Мєшкова.

     Людмила Іванівна Мєшкова - народний художник України. Народилась 1938 року в с. Великі Сорочинці на Полтавщині в сім’ї агронома. У 1962 році закінчила архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту. Як архітектор починала роботу в Софійському заповіднику, з 1964 року працювала в колективі керамістів Київ ЗНДІЕП. Саме знайомство з Ніною Іванівною Федоровою стало поворотним моментом на творчому шляху мисткині, а мистецтво кераміки - справою її життя.

     Фах архітектора та досвід роботи з керамікою допомагав Л.Мєшковій знайти цілісне рішення в оформленні інтер’єрів за участю декоративних елементів.

     Головні роботи художниці цього періоду: декоративний розпис на стіні хола у готелі “Київ” (1973), оформлення НДІ гігієни праці та профзахворювань (1973), Республіканського будинку кіно (1975-76), панно в залі ресторану та холів готелю “Русь” (1979-80), оформлення кафе Республіканського будинку архітекторів (1982-83), панно вестибюлю другого поверху головного корпусу Київ ЗНДІЕП (1983). В роботах втілено нові ідеї талановитого художника, який творить натхненно, еспериментуючи та вдосконалюючи майстерність.

     У 1980 році художниця отримала перемогу в Міжнародному конкурсі на право оформлення центрального холу штаб-квартири ЮНЕСКО у Парижі. Керамічне панно загальною площею 55 квадратних метрів має поетичну назву “Земля, флюиды жизни и расцвета мирам Вселенной посылай…”.

Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.

Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.

Понад два з половиною роки напружено працював колектив “софійської гончарні” над втіленням талановитого задуму митця. Головна ідея твору – довести людству думки про причетність до Всесвіту, про відповідальність за збереження тендітної земної краси. Блакитний світ Землі, зібраний в єдиний промінь, спрямований далеким світам, націлений у безкінечність, щоб розповісти Всесвіту про велич і красу Землі. Це необхідно землянам для розуміння свого місця в Космосі та Вічності.

     Л.Мєшкова – тонкий майстер керамічного живопису. Для її масштабних і камерних панно характерні злагодженість і стрімкість композиції, вишуканість кольорової палітри. Керамічні картини ніби дихають, прозорі напівтони фарб бринять, випромінюючи світ і тепло. Добро, надія, віра – головні теми в творчості мисткині. І тому її роботи співзвучні людям, які здатні думати, відчувати та співчувати. Гармонійна єдність розуму та краси – провідна мелодія творів художниці.

     Л.Мєшкова – талановитий художник-портретист. В її портретах головне - очі, живі та допитливі, мрійливі та мудрі, веселі та задумливі. В очах – душа людини, вони світяться думками та переживаннями, сумом чи радістю. Герої портретів – сильні, енергійні люди: Пабло Пікассо, Жерар Філіпп, Микола Амосов, Ролан Биков, Микола Реріх, Мстислав Ростропович, Отар Іоселіані, Нані Брегвадзе.




     Зі звичайних земних речей: глини, води, вогню художник створює дивовижні роботи, повз які неможливо пройти байдуже. Це і є магія творення високого мистецтва. У 2004 році мисткиня створила керамічні панно-ікони для каплички св. Андрія Первозванного на Дніпровській алеї у м. Києві. В них моління до Вічності та одночасно сама Вічність у вірі та красі.

     Твори Людмили Мєшкової приваблюють гармонією думки та краси, розуму та почуття, естетичною єдністю, майстерністю володіння матеріалом і вмінням донести до людей добрі помисли та надії. Тому вони близькі та зрозумілі людям.

Ірина Бекетова


Content-type: text/html CGI Error

CGI Error

Cannot open file 'msid_DB': No such file or directory


 

На початок





Початок ->"Софійська гончарня" ->Людмила Мєшкова


© 2007 Музей українського народного декоративного мистецтва. Умови використання матеріалів