Початок ->Виставки ->"Сплетіння часу"


«Сплетіння часу»
Виставка робіт Лесі Скишляк.

Художня кераміка.

Пошук

Усі представлені виставки

« »

Музей українського народного декоративного мистецтва презентує виставку робіт самобутньої золочівської майстрині Лесі Скишляк, яка привезла з Галичини до столиці дивовижні чорнодимлені лощені витвори.

Львівщина здавна славилася саме димленою керамікою, переважно традиційними формами: глечиками, горщиками, макітрами. Леся Скишляк віддає перевагу скульптурі, зооморфним посудинам, забавним свищикам, залишаючи від прадавньої техніки лише колір. Роботи виконані переплетінням глиняних стрічок, створюючи мереживо, немовби різьблення коштовного каміння.

Інший напрямок творення майстрині – великі фантастичні зооморфні посудини – ніби виточені з деревини. Ця омана така реальна, що до робіт хочеться доторкнутися, аби впевнитися, що то глина.

Не маючи гончарських коренів та офіційного фахового підґрунтя, майстриня керується своїми внутрішніми відчуттями, творить фантазійні форми, наповнює їх філософською думкою та певними настроями. Глядача вабить загадкова посмішка приземкуватих мадонн в українських вишиванках, сумні янголи з важкою ношею життя, мрійливі музиканти, людські очі великих коронованих левів. Твори хочеться розглядати уважно та вдумливо, вони будять фантазію, спонукають до філософських узагальнень.
« » « » « »

Роботи Лесі Скишляк – це не тільки реальне переплетіння глиняних стрічок і косиць, але й переплетіння мистецьких історичних епох: в творах поєднуються диспропорції язичництва, пластичність античності, загадковість та витонченість європейського середньовіччя, українська етнографія. В роботах багато християнської символіки: риби, хрести, янголи, виноградна лоза. Сплетінням матеріалу майстриня закомпоновує в керамічну форму філософську думку, християнську легенду, народну пісню. Це чудернацьке переплетення мистецьких стилів в поєднанні з авторською технікою виконання справляє на глядача дивовижне враження.

« » « »

Скишляк Леся (1963 року народження) – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Проживає в с. Золочівка Золочівського району Львівської області.

Персональні виставки:

Львів. Музей народної архітектури та побуту. 1993 та 2006 роки.

Участь у виставках:

Київ. Народні художні промисли України. 2004 рік.
Польща. Виставка народного мистецтва України. 2005 рік.

Учасник симпозіумів гончарного мистецтва “Чигирин - 2003” та “Чигирин - 2004”.

Ірина Бекетова

« »

 

На початок





Початок ->Виставки ->"Сплетіння часу"


© 2006 Музей українського народного декоративного мистецтва: Умови використання матеріалів