Початок ->Виставки ->Витинанки Ольги Шинкаренко

Виставка витинанок Ольги Шинкаренко

Пошук


Усі представлені виставки























































































































































































































































































     

     
Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.


     Шинкаренко Ольга Володимирівна народилася на Кубані, в місті Краснодар. З дитинства мріяла стати художником і, переїхавши на навчання до Києва, почала свою мрію втілювати у життя. Її одразу зачарувало українське народне мистецтво: його колорит, енергетика, висока ступінь образності та стилістики. Ольга Шинкаренко розпочинала свій шлях з роботи в декоративному розписі, при цьому намагалася створити власний стиль, наближений до Київщини та Наддніпрянського регіону.

     У цей період вона відкрила для себе ще один вид народного мистецтва – витинанку, де художницю захопив лаконізм малюнка та насиченість кольорів. Ним Ольга Шинкаренко займається вже понад 10 років. Розпочавши з традиційного народного витинанкарства, вона активно впроваджує свої творчі пошуки та вільно експериментує. Майстриня сміливо комбінує та поєднує різні матеріали, з якими роботи від рівня узвичаєних технік переходять у ранг складних художніх аплікацій.

     Особливо вдалими виявилися й останні творчі роботи у техніці вириванки. Так, хаотична пластика вільних і динамічних країв вириванок контрастно поєднується з чіткими та вивіреними лініями різаних витинанок, тим самим підсилюється художня напруженість твору, виникає відчуття тривожної мелодики. Вириванка відкрила Ользі Шинкаренко нові перспективи творчого пошуку. Вона дала можливість втілювати мить живописної випадковості у досить стриманій галузі аплікативної графіки. Вириванка вплинула на формування нової стилістики майстрині та виникнення модерних композиційних прийомів. Декоративна стилізація стала більш розкріпаченою, наповнилася моментами експериментальної творчості.

Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.


Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.


Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.


Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.


Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.


Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.


Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.


Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.


     Художня творчість Ольги Шинкаренко ніколи не залишала її осторонь громадської діяльності. Вона з 1994 року є дійсним членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Бере активну участь у всеукраїнських виставках образотворчого мистецтва. Має ряд персональних виставок свого творчого доробку в Українському домі та в приміщенні Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Ольга Шинкаренко неодноразово була нагороджена відзнаками, грамотами та подяками за вагомий внесок у культурний розвиток України. Нині вона працює у Київському палаці дітей та юнацтва, де навчає дітей декоративному розпису. Усі свої знання та вміння Ольга Шинкаренко передає юному поколінню громадян України.

     Моб. тел. 066 6031356

     e-mail: oly-shi@ukr.net

     

     

Відгуки:

Поділитися враженнями:

Всього відгуків: 1. Показано 1 відгуків з 1 по 1
Сторінки:  [1]    

1

Ім'я: Валерій

9 серпня 2012р.
19:22

У її витворах барви розкриваються урозповні так, як доглянутий травневий сад. Чи схили столичного Ботанічного саду, коли мільйоноквітно вибухає бузок. Чи заплави на свято Купала. У її роботах дивне, ба й парадоксальне поєднання самородного весняного буйноцвіття і вельми прискіпливого, навіть педантичного мистецького ока Творця. Так буває, коли витвір народжується не за законами фізики чи математики, навіть не волею філософського детермінізму, а мимохідь, як спалах блискавиці у вечірніх сутінках чи солов’їний спів.
Пишу про «педантичне мистецьке око», цілковито розуміючи хист-кість, а може й хибність словосполучення. Але це та хисткість уявного поєднання розуму і почуття, яка неминуче супроводжує кожного небайдужого свідка справжнього мистецького заходу. У великого німця Ріхарда Вагнера є заледве не опис хімічної реакції, що супроводжує поєднання розуму й почуття. «Розум розкладає, почуття єднає; розум розкладає вид на ті протилежності, котрі в ньому є, почуття знову поєднує протилежності в цільний вид».
Напевне розумом і тільки ним вповні осягнути першопричини мистецької самодостатності Ольги Шинкаренко. Серед них, вочевидь, вдалий життєвий вибір професії, а відтак прагнення досконало освоїти мистецькі набутки у своїй царині. Може й те, що нинішнє мистецьке середовище для неї начебто й не «автохтонне», «підкорене» нібито ззовні, бо народилася в Краснодарі, а освоювати премудрість українського народного мистецтва почала лише тоді, коли приїхала в Україну. Але є в цьому своя принада – «свіже око», здатність щиро дивуватися, а відтак відкривати можливо й давно відкритий світ по-новому, неповторно. За Ліною Костенко, так народжується Поезія. За законами Краси, цим додає віку Мистецтво. Втім, це вже із царини почуття.
Валерій Ясенівський

Ваше ім'я*:

E-mail:

Коментар* :          3000  знаків

* Поля, обов'язкові для заповнення

 

 

На початок





Початок ->Виставки ->Витинанки Ольги Шинкаренко


© 2012 Національний музей українського народного декоративного мистецтва. Умови використання матеріалів