Національний музей українського народного декоративного мистецтва презентує персональну ювілейну виставку заслуженого художника АР Крим Олександра Міхальянца.
На виставці представлені виконані в різний час ювелірні твори та станкові роботи в техніці гарячої емалі.
Народився Олександр Міхальянц у 1942 р. у м. Темір (Казахстан). Художні знання набував самостійно. Змолоду захоплювався скульптурою. Ювелірною справою займається з 1971 р. Працював на Кримському художньо-виробничому комбінаті (м. Сімферополь).
З 1978 р. є членом Національної спілки художників України.
Мистецькій мові художника властиві глибокий філософський зміст, узагальненість форм, чистота ліній та кольору, лаконізм. В ювелірному мистецтві продовжує тему авангарду, в емалях любить експериментувати з кольором. Все це вирізняє творчість О. Міхальянца з-поміж інших художників.
Однією із знакових робіт творчості Олександра Міхальянца є триптих «Кола вічності», який не спокушає глядача фігуративністю. Круг, квадрат, спіраль – всього три композиційних елементи. Але небагатьма засобами передано багато – філософія життя та смерті. Композиція ґрунтується на контрастах. Початок та кінець. Вхід та вихід. Блукання і набуття. Статика квадрата та динаміка спіралі, яка то завертається в лабіринт, то розгортається в галактику. Тему лабіринту підтримує асоціація з шаховим полем.
Подарунок О. Міхальянца – робота «Метафізичний пейзаж І» (2009 р.) – став важливим поповненням колекції емалей Національного музею українського народного декоративного мистецтва. На світло-сірому тлі – червоні та жовті статичні форми. Темно-синій колір асоціюється з водою, жовтий – з сонцем. Перед нами світ та його дзеркальне відображення у воді. Пейзаж є однією з найулюбленіших тем художника в емалі.
За словами відомого мистецтвознавця Зої Чегусової «У кінці 2000-х Олександр Міхальянц сприймається справжнім маестро в живописній емалі».
Художник не зупиняється на досягнутому. Він звертається до різних видів мистецтва: живопис, емаль, скульптура, останнім часом працює як монументаліст та реставратор.