володарка ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня (2000), Лауреат Премії «Жінка ІІІ тисячоліття» (2006), лауреат Премії ім. К.Білокур(2007).
Л.Є.Жоголь народилась у Києві, у 1948 - 1954 роках навчалась спочатку у Київському художньому інституті, а потім у Львівському державному інституті декоративного і прикладного мистецтва. Далі було навчання в аспірантурі Академії архітектури УРСР. Довгий час після закінчення аспірантури художниця працювала в системі Академії архітектури, після її реорганізації в Академії будівництва та архітектури УРСР. Людмила Євгенівна обиралась на високі посади у Спілці Художників України та Київській організації Спілки художників України.
Людмила Жоголь – видатний діяч у галузі теорії й практики монументального та декоративно - ужиткового мистецтва. Найбільш відома Людмила Євгенівна в Україні та далеко за її межами як видатний майстер мистецтва українського гобелену. Твори мисткіні, які продовжують традиції українського народного килима – це майстерне відтворення багатобарвного оточуючого світу, їх відзначає висока культура, блискуча майстерність, оригінальність втілення мистецьких ідей, унікальність технологічних розробок.
 |
 Гобелен-триптих "Як не любити таку землю". Центральна частина триптиху. 1980-ті рр. Вовна, ручне ткацтво.
|
 |
Найважливішим внеском художниці у розвиток українського мистецтва другої половини ХХ - початку ХХІ ст. є розроблена нею система синтетичної взаємодії архітектурного інтер’єру та художньої тканини. Багато і плідно працює кандидат мистецтвознавства Л.Є.Жоголь як теоретик образотворчого і декоративного мистецтва. Вона є автором книг: «Тканини в інтер’єрі» (1968), «Декоративне мистецтво в інтер’єрі житла» (1973), «Декоративно-прикладне мистецтво Української УРСР» (у співавторстві, 1986) та понад 100 статей з питань синтезу мистецтв.
Твори Л.Є.Жоголь прикрашають представницькі приміщення Кабінету Міністрів України, Рахункової Палати, Київської міської Ради, Посольств України в Греції, Австрії, Бразилії, інших офіційних та громадських установ, зберігаються у багатьох музеях України а інших країн, регулярно експонуються на виставках сучасного українського мистецтва. З 1978 по 2011 р. р. відбулось 23 персональні виставки художниці.
|
 |
На представленій сьогодні персональній виставці Л.Є.Жоголь експонуються 14 гобеленів, більше десяти верет та ліжників. Піднесений настрій, з яким працює художниця, її любов до рідної природи та всепоглинаюча захопленість природною сировиною як матеріалом дозволили їй максимально вірно досягти мети в кожному творі.