Олег Гущин. «Бережіть планету Земля»


ПочатокПроект "Експонат місяця": Олег Гущин. «Бережіть планету Земля»

Усі експонати

     Експонатом лютого 2016 року обрано декоративну композицію заслуженого художника України Олега Гущина «Бережіть планету Земля».

     Олег Ілліч Гущин народився у 1935 році в м. Севастополі АР Крим. Професійну освіту здобув у Сімферопольському художньому училищі ім. М.С. Самокиша, а згодом у Московському вищому художньо-промисловому училищі. Багаторічну творчу роботу поєднував з адміністративною та громадською діяльністю. Працював художником Київського заводу художнього скла, головним художником Республіканського промислового об'єднання «Укрскло», головним художником Художнього фонду України, очолював Художній фонд Спілки художників України. Брав участь у вітчизняних і міжнародних виставках. Помер у 1997 році в м. Києві.

 

 Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.


Декоративна композиція "Бережіть Планету Земля". 1984р.
Кольорове скло, видування, гравіруваннямідь, емаль, сталь

     Творам художника притаманні стримані та лаконічні форми в поєднанні з гутними прийомами обробки скла. О. Гущин майстерно володів графічним рисунком, використовував матове гравірування, різьблення, розпис рідким золотом, техніку декалькоманії в оздобленні скляних виробів.

Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.


Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.


 

 Натисніть, щоб одержати збільшене зображення.



     Творчий доробок митця в колекції нашого музею налічує понад сто предметів. Це різноманітні набори штофів, келихів, декоративних ваз, а також образно-асоціативні композиції, серед яких заслуговує на особливу увагу монументальна композиція «Бережіть планету Земля», яка експонувалася на виставці «Земля і люди» у 1984 році в Києві.

     Композиція складається з 20 предметів. Побудована на контрастах форм і кольорів: утилітарні темно-фіолетові штофи різних розмірів і вільно сформовані молочно-білі об'єми із сульфідного скла; почуттів: лірична поетика і тривога. Зображення звірів: гепардів, муфлонів, маралів; птахів: орлів, фламінго, лелек, чапель; різноманітних рослин, виконаних матовим гравіруванням на кожному об'ємі. Контраст цих об'ємів створює враження руху, постійного плину життя. Дана композиція звучить закликом до людей всього світу берегти свою Землю, що є актуальним і сьогодні.

     

     

     

Тетяна Нечипоренко

     


 

На початок





ПочатокПроект "Експонат місяця": Олег Гущин. «Бережіть планету Земля»


© 2016 Національний музей українського народного декоративного мистецтва: Умови використання матеріалів